Badanie sprawozdania finansowego (2019)

Interaktywna dokumentacja stworzona przeze calculate.pl ma za zadanie pomóc w przebiegu badania sprawozdania finansowego zgodnie z MSB. Główny nacisk kładzie się na ergonomię pracy biegłego rewidenta.

Część z Państwa miało okazję opracowywać dokumentacje korzystając z wymagających ogromnego nakładu pracy aplikacji lub z bardziej lub mniej zsynchronizowanych zestawów plików Excela. Oba rozwiązania maja swoje zalety. Excel jest łatwy w edycji co jest jego główna zaletą ale też wadą (łatwość popełnienia i powielenie błędu) natomiast aplikacje niewątpliwie mają wiele zalet w tym jedna wadę cenę.
W sytuacji, gdy potrzebujemy standardowy i bezbłędny dokument a dodatkowo obsługiwany przez darmowe aplikacje rozwiązaniem jest właśnie interaktywny formularz PDF.

Aby w pełni korzystać z interaktywnego formularza należy pobrać poniższy plik na komputer a następnie otworzyć go używając Adobe Acrobat Reader, Foxit Reader czy PDF-XChange Viewer.

Poniżej umieszczamy do pobrania bezpłatny zestaw formularzy stanowiący trzon dokumentacji badania sprawozdań finansowych: